Jesienne last minute

Latem często rezygnujemy z zagranicznych wojaży, wybierając relatywnie tańsze pobyty u właścicieli nadmorskich kwater. Ale jesienią razem z upałem i wysokimi cenami tłumy turystów znikają. O tej porze roku pojawiają się atrakcyjne oferty last minute, z których szczególnie teraz warto skorzystać.

Jeśli ktoś jeszcze nie był na wakacjach, może zaplanować wyjazd korzystając z posezonowych zniżek. Bez pośpiechu, w przyjemnej atmosferze i za połowę ceny – taki urlop ma swój urok.

Europejskie stolice w zasięgu ręki

Południowe stolice, takie jak Rzym czy Ateny, latem są oblegane przez turystów, dlatego warto wybrać się tam po sezonie, kiedy nie ma upałów. Jesień w Rzymie jest słoneczna, więc to doskonały czas na romantyczny weekend wśród pięknych zabytków, takich jak Koloseum, Panteon, czy Forum Romanum. Z kolei temperatury w Atenach dopiero teraz spadają do znośnego poziomu. A stolica Grecji to, oprócz cudownej architektury, idealna baza wypadowa w otaczające ją góry: Parnithę, Penteli, Hymettus, Egaleo. Region oferuje wycieczki rowerowe i wędrówki dobrze oznaczonymi ścieżkami prowadzącymi między malowniczymi wąwozami, strumieniami i wodospadami, którymi usiana jest okolica.
Są takie miejsca na mapie Europy, gdzie zwykle pada deszcz, więc termin wyjazdu nie ma znaczenia. Zwiedzanie wiecznie dżdżystego Londynu jesienią jest bardziej komfortowe niż latem, kiedy tłumy turystów przepychają się ulicami, starając się kolejno dotrzeć do wszystkich zabytków.

Za granicę taniej i bezpiecznie

Wyprawę po europejskich stolicach najkorzystniej zaplanować na własną rękę. Zamiast autokaru, zwykle oferowanego przez biuro podróży, możemy zdecydować się na samolot – opcję wygodniejszą i szybszą. Wystarczy odpowiednio wcześniej zarezerwować bilet. Posezonowe promocje tanich linii lotniczych pozwalają „upolować” bilet w obie strony do Londynu czy Dublina już za ok. 320 zł. Na miejscu możemy wynająć samochód, ale wcześniej warto zarezerwować go przez Internet, podobnie jak nocleg – to pomoże oszczędzić i pieniądze i nerwy.
– Na wyprawę zagraniczną warto zabrać kartę kredytową. To bezpieczny i niezawodny środek płatniczy, akceptowany na całym świecie – radzi Szymon Kuchciak, Dyrektor Centrum Rozwoju Kart Kredytowych Deutsche Bank PBC. – Nasi Klienci mogą skorzystać między innymi z bezpłatnego pakietu Bezpieczna Podróż, który w podróży zagranicznej zapewnia ochronę od następstw nieszczęśliwych wypadków, kosztów leczenia, utraty lub opóźnienia w dostarczeniu bagażu, opóźnienia bądź odwołania lotu i odpowiedzialności cywilnej. Wraz z kartą oferujemy również pakiet Bezpieczna Karta zabezpieczający Klientów przed nieuprawnionymi transakcjami, rabunkiem gotówki wypłaconej z bankomatu oraz kradzieżą samej karty i dokumentów.
Karta kredytowa stanowi również alternatywę kredytu, pozwalając bez żadnych kosztów odsunąć w czasie termin płatności lub rozłożyć wykonane transakcje na dogodne raty. Warto przyjrzeć się także programom rabatowym, które oferują niektóre banki wraz z wydawanymi kartami. Płacąc kartą kredytową w biurach podróży, wypożyczalniach samochodów, w sieciach hoteli często możemy liczyć na atrakcyjne rabaty. Jeśli na zagranicznym wyjeździe zamierzamy korzystać z kart debetowych, warto sprawdzić, z jakimi kosztami się to wiąże. Co ciekawe, niektórymi kartami, np. kartą VISA Electron wydawaną do konta dbNET przez Deutsche Bank PBC, możemy wypłacać gotówkę z bankomatów na całym świecie bez prowizji.

Zasmakuj złotej polskiej jesieni

Także w polskich kurortach ceny pobytów w hotelach, pensjonatach i ośrodkach wypoczynkowych są jesienią niższe nawet o 30 procent. Wyjazdy o tej porze roku wybierają szczególnie ci, którzy nie mają dzieci w wieku szkolnym. Cicho, spokojnie i bez tłumów turystów – uroczo, zwłaszcza, gdy wokół polskie góry. Można wspinać się wysoko w Tatrach, czy Karkonoszach, maszerować wąskimi ścieżkami Beskidów, czy poczuć obecność dzikiej przyrody w Bieszczadach.
Posezonowy urlop nad morzem pozwala odetchnąć pełną piersią. Na spacer najlepiej wybrać się do lasu wzdłuż wydm, gdzie wśród drzew można osłonić się od wiatru i jednocześnie korzystać z drogocennego jodu. Jesienią na Bałtyku często zdarzają się sztormy, po których można wzbogacić się o piękne bursztynowe kamyki. Dla urokliwej scenerii warto wybrać się na wieczorny rejs z zachodem słońca w tle, pamiętając o ciepłej kurtce.

Wysokie ceny wojaży sprawiają, że odkładamy „podróż życia” wierząc, że kiedyś nadarzy się okazja. Najpiękniejsze zakątki globu są jednak coraz łatwiej dostępne – wystarczy wybrać posezonową ofertę.

www.agencja-image.pl