Jak rzucić palenie?

Na pewno wśród tych co czytają ten artykuł są osoby które kiedyś próbowały rzucić palenie. Bardzo dobrze wiedzą jak ciężko jest to zrobić Na pewno przeżyły chwile, kiedy nie mogły myśleć o niczym innym tylko o tym żeby zapalić.

Po wielu badaniach naukowców został opracowany raport, w którym czytamy, że częściej udaje się zerwać z tym nałogiem jeśli decyzję o przestaniu palenia podejmie się spontanicznie, bez żadnego planowania. Więcej prób nagłego rzucenia palenia zakończyło się sukcesem. Zatem osoby, które chcą rozstać się z tym nałogiem nie powinny planować dnia, w którym zapalą ostatniego papierosa, tylko nagle spróbować z tym skończyć.

Wiadomo, że jest to bardzo trudne zadanie, ale wielu osobom się udało i na pewno teraz są z tego zadowoleni. Wpływa to pozytywnie na ich zdrowie i na portfel bo jak wiadomo, w ostatnich latach papierosy strasznie podrożały i już nie tylko ze względu na zdrowie lepiej skończyć palić ale i też ze względu na swoje finanse. Wiadomo przecież, że przeciętny palacz przez całe swoje życie wydaje na papierosy majątek.

Kiedy już wreszcie zdecydujemy się na skończenie z papierosami powinniśmy zrobić porządek w swoim najbliższym otoczeniu. Wpłynie to na nas pozytywnie i pomoże nam w walce z nałogiem jaki nas dopadł. Najlepiej zrobić w naszym mieszkaniu porządek ze wszystkimi przedmiotami, które mogą nam przypominać o paleniu. Na myśli mam przede wszystkim popielniczki. Lepiej ich nigdzie nie chować a całkowicie się ich pozbyć. Przecież nie będą już nam do niczego potrzebne, gdyż kończymy z paleniem raz na zawsze.

Następną czynnością, którą powinniśmy zrobić będzie uprzątnięcie całego mieszkania. Chodzi mi tutaj o wypranie zasłon i firanek w celu pozbycia się brzydkiego zapachu dymu papierosowego. Dzięki temu nasze mieszkanie będzie czyste i pachnące. Miło będzie nam się w nim przebywać i chętnie będziemy do niego wracać. Wszystkie te prace zajmą nam trochę czasu przez co nie będziemy mieć kiedy myśleć o paleniu.
Jeśli jeździmy samochodem, warto również w nim zrobić porządek. Najlepiej będzie wyprać siedzenia i tapicerkę. Proponuję również raz na zawsze wyrzucić zapalniczkę samochodową. Nawet jak nam przyjdzie ochota na papierosa podczas jazdy, nie będziemy mieli go czym zapalić.

Swój wolny czas powinniśmy sobie tak zorganizować, żeby nie mieć czasu myśleć o fajkach. Bardzo dobry na to jest wysiłek fizyczny. Jest bardzo dużo możliwości żeby aktywnie spędzać czas. Można biegać, ćwiczyć na siłowni, grać w tenisa, iść na basen i wiele innych możliwości. Chodzi o to żeby czymś pożytecznym się zająć. A jak wiadomo ruch to zdrowie. Podczas wysiłku fizycznego wytwarzany jest tak zwany hormon szczęścia który wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie. Czujemy się szczęśliwsi, mamy dużo więcej chęci do życia, czujemy się młodsi. Ćwiczenie poprawiają krążenie krwi przez co nasze mięśnie się rozluźniają i czujemy się bardziej zrelaksowani.

Kiedy już po całym dniu przyjdziemy do domu i chcemy sobie na przykład obejrzeć telewizję powinniśmy również zająć czymś nasze ręce. Bardzo dobrze nadają się do tego na przykład pestki dyni lub słonecznika. Możemy wygodnie leżeć na kanapie, oglądać nasz ulubiony teleturniej i jeść słonecznik. Zamiast słonecznika możemy jeść również coś innego, na przykład paluszki lub chipsy. Chodzi o to żeby czymś zająć ręce i nie myśleć o papierosach, z którymi chcemy raz na zawsze skończyć. Warto również mieć coś do picia. Polecana przez specjalistów jest woda mineralna nie gazowana, ale również mogą to być różnego rodzaju soki owocowe. Co kto lubi.

Jeśli już przyjdzie taki moment, że pomyślimy o paleniu, że jednak chcielibyśmy zapalić i że bez papierosa nie wytrzymamy ani minuty dłużej, warto wstać, gdzieś się przejść i zjeść to co najbardziej lubimy. I najważniejsze to przestać myśleć raz na zawsze o papierosach. Również można poprosić swoich znajomych, którzy palą żeby w naszej obecności nie wyciągały papierosów. Wtedy łatwiej będzie nam z tym skończyć.

Bardzo pomocne w rzucaniu palenia są różnego rodzaju preparaty które w tym mogą pomóc. Jednym z nich są specjalne plastry. Nie są one jednak konieczne aby z tym zerwać. Najważniejsza jest silna wola. Jak postanowimy sobie, że więcej nie sięgniemy po papierosa to tak być powinno. Dla chcącego nic trudnego.

Mam nadzieje, że udało mi się wam odpowiedzieć na pytanie jak rzucić palenie.
Źródło: Jak rzucić palenie? - Mornus

IGC