Ustroń, śląskie

Natura z niespodzianką

Świetnym pomysłem na weekend z dzieckiem lub nawet gromadką dzieci jest Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu. Na terenie ogrodzonym i strzeżonym, można spotkać spacerującego jelenia, posłuchać bajek w „szafach grających”. A gdy dzieciom będzie mało, to można je zostawić na placu zabaw, aby wyszalały się do ostatniego tchu. Do parku najlepiej wybrać się podczas słonecznego weekendu, gdyż położony jest on w gęstym lesie.

Bliżej dziecka i natury, to pomysł na kolejny wypad weekendowy. Tym razem zapraszam do Leśnego Parku Niespodzianek. Jakie niespodzianki tam czekają? Pierwsza niespodzianka to cena biletu, a raczej jej brak dla dzieci do lat 3 i młodzieży w dniu urodzin. Niestety pozostali płacą od ok. 10 do 16 zł. Jednak dodam, że nie są to stracone pieniądze, gdyż w cenie wliczony jest całodniowy pobyt a podczas pobytu można zobaczyć pokazy lotów ptaków drapieżnych, wyszaleć się na bardzo interesującym placu zabaw. Poza tym (w cenie) można odwiedzić muzeum łucznictwa i łowiectwa, i przespacerować się ścieżka edukacyjna z niewielką ilością niespodzianek. Zapewniam, że nawet dorośli będą zadowoleni.
Wcześniej napisałem „bliżej dziecka i natury”. Bliżej dziecka – dlatego, że jest to miejsce na wspólną zabawę dla najmłodszych i ich opiekunów. Bliżej natury, w zasadzie to jest oczywiste, jednak dodam, że poza jedzącymi z ręki jeleniami i muflonami (prawie jak jeleń, ale ma muszlę na głowie), można podziwiać dziki, bażanty czy też tchórzofretki.
Zapewniam, że z pełnym podziwem, każdy będzie oglądał loty ptaków drapieżnych nad własnymi włosami. Uwaga na peruki – uciekają ze strachu.

Rioter