Góra Kamieńsk, łódzkie

Narty, snowboard, sanki...

Pewnie nie każdy wie, że w centralnej Polsce jest takie miejsce, gdzie w sezonie zimowym można pojeździć na nartach czy snowbordzie, a w sezonie letnim na całorocznym torze saneczkowym, czy wytyczonych szlakach rowerowych. Najciekawsze jest to, że to wszystko mieści się na górze o wysokości prawie 400 m n.p.m, kilkadziesiąt kilometrów od Łodzi.

Góra Kamieńsk to sztuczne wzgórze, powstałe jako zwałowisko zewnętrzne Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów. Dokładna jej wysokości to 386 m. n.p.m. i jest to najwyższe wzniesienie w centralnej Polsce.
Na jednym ze stoków, znajduje się Ośrodek Sportu i Rekreacji Góra Kamieńsk. Miejsce to jest dobrze wyposażone w całoroczne atrakcje. Również na miejscu znajdziemy kilka punktów gastronomicznych, w których spokojnie zaspokoimy powstały po wysiłku głód. A w sezonie zimowym, można ogrzać zmarznięte ciała przy kominku, grillu czy po prostu wewnątrz restauracji.

Co znajdziemy na stoku?
Całoroczny tor saneczkowy – to główna atrakcja w sezonie letnim. Długość trasy zjazdowej to 700 metrów, a wjazdowej 400. Na torze można osiągnąć maksymalną prędkość 45 km/h.
4 osobowa kolej linowa z ruchomym chodnikiem. To główny wyciąg, który zanosi na samą górę narciarzy, rowerzystów i gapiów. Obok głównego są jeszcze dwa mniejsze wyciąg orczykowe - czynne tylko w sezonie narciarskim.
Również w sezonie narciarskim znajdziemy tutaj dobrze przygotowane trasy zjazdowe o długość 760 metrów i szerokość od 30 do 150 m. Cały stok jest oświetlony, sztucznie naśnieżany i ratrakowany.
Poza sezonem narciarskim, na stoku rozpoczyna się sezon rowerowy. Na rowerzystów czekają 3 trasy o różnym stopniu trudności. Dwie z nich mają po 12 km długości: najłatwiejsza i trudna. Natomiast najtrudniejsza liczy 18 km długości. Łącznie przygotowano 42 km tras rowerowych.
Dla osób lubiących wysoki poziom adrenaliny polecam na spróbowanie jednej z najbardziej ekstremalnej formy jazdy na rowerze– downhill.

Dla najmłodszych – sezon letni
Na stoku znajdziemy również sporo atrakcji dla najmłodszych. Główną z nich to Mini Park Rozrywki W parku najmłodsi wyszaleją się w dmuchanej dżungli, czy zjeżdżalni. Dodatkowo można też poskakać na golden-bungee. Dla nieco starszych polecam „jazdę” na obrotowych rowerach.

Rioter