Mielno, zachodniopomorskie

Gorące rytmy na całego!

Piaszczysta plaża, nocne dyskoteki, konkursy, kabarety, wesołe miasteczko, przedwojenne pensjonaty i mnóstwo innych atrakcji turystycznych. Jest to szczątkowy opis Mielna, następnej nadmorskiej miejscowości, w której mimo niepogody można się świetnie bawić - nie tylko przez weekend.

Mielno, kiedyś rybacka wieś. Dziś rozrywkowa miejscowość turystyczna. Położona jest na mierzei oddzielającej Morze Bałtyckie od jeziora Jamno. Rozkwit turystyczny, rozpoczął się tutaj w połowie XX wieku. Wiele miejsc zachowało swój powojenny wygląd - szczególnie widać to w niektórych pasjonatach.

Atrkacje
Mielno swą atrakcyjność turystyczną, zyskało dzięki nocnemu życiu. Tłumy młodzieży bawi się w Mielnie do samego rana. Tutaj, prawie w każdym miejscu można spotkać bawiących się ludzi, a wszystko to przy głośnej muzyce, ciepłych przekąskach i zimnych napojach.
Poza tradycyjnymi metodami spędzania czasu na plaży, można w każdej chwili wejść do namiotu Żywca i skorzystać z wielu atrakcji. Każdego dnia znajdziemy tam coś innego: konkursy, kabarety, kursy tańca, koncert a to wszystko przy udziale znanych gwiazd.
W samym Mielnie znajdziemy jeszcze kilka dyskotek, atrakcyjne wesołe miasteczko i mnóstwo straganów. Oczywiście nigdy nie brakuje tam smażonych ryb czy czosnkowych kebabów.

W okolicy
Będąc w Mielnie, warto zwiedzić pobliskie Chłopy i Gąski.

W Chłopach można zobaczyć jedyna w Polsce wieś, z tradycyjnym XIX wiecznym układem wioski rybackiej. Niestety z każdym kolejnym dniem, Chłopy stają się miejscowością turystyczną i zatracają swój wiejski styl. W samej wsi znajduje się kilka starych domów, które ozdobione są ludowymi malowidłami, a na plaży można zobaczyć prawdziwe kutry rybackie. Za niewielką opłatą, można wybrać się wraz z rybakami na połów. Po powrocie, można nauczyć się fachowego patroszenia ryb. Oczywiście można też odkupić świeżo złowione, i lub już uwędzone ryby.

Natomiast Gąski, to tylko kilka domów na krzyż. Jednak oprócz nich znajduje tu się zabytkowa latarnia morska z1878 r. Wysokość latarni to 51,2 m, a zasięg jej światła wynosi do 20 mil morskich. Latarnia morska udostępniona jest do zwiedzania w sezonie letnim.

Uwaga korki...
Jadąc do Mielna na weekend (dłuższy lub krótszy), warto zaplanować powrót, o innej porze niż w niedziele po południu. W tym czasie mieszkańcy Koszalina wracają do domu, a na drogach robi się jeden wielki korek. Trzeba się uzbroić w ogromną cierpliwość, gdyż nie wiele jest dróg, którymi można je ominąć.

Rioter