Kamieńsk, łódzkie

Deska i narty: W centrum...

Góra Kamieńsk to sztuczne wzgórze, powstałe jako zwałowisko zewnętrzne Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów. Dokładna jej wysokości to 386 m. n.p.m. i jest to najwyższe wzniesienie w centralnej Polsce. Miejsce bardzo lubiane przez miłośników białego szaleństwa z centralnej Polski – szczególnie na weekend gdy za oknem widać śnieg!

Na jednym ze stoków, znajduje się Ośrodek Sportu i Rekreacji Góra Kamieńsk. Miejsce to jest dobrze wyposażone w całoroczne atrakcje. Jednak najwięcej gości przyjeżdża tutaj w sezonie zimowym – gdy tylko pojawi się tam śnieg.
Na miejscu znajdziemy kilka punktów gastronomicznych, w których spokojnie zaspokoimy powstały po białym szaleństwie głód. Można też posiedzieć i się ogrzać przy ciepłym kominku i aromatycznym grzańcu.

Informacje:

Adres:
97-360 Szpinalów, woj. łódzkie, pow. radomszczański, gmina Kamieńsk. OSiR "Góra Kamieńsk" usytuowany jest 18 km od Bełchatowa (1 km od drogi wojewódzkiej nr 484, Bełchatów - Kamieńsk), 6 kilometrów od drogi krajowej Warszawa - Katowice (krajowa jedynka).

Telefony:
(44) 733-07-77, (44) 733-06-77

WWW/e-mail:
www.gorakamiensk.info, info@gorakamiensk.info

Wyciągi:
- 4-osobowa kolejka linowa z ruchomym chodnikiem, długość 760 m., różnica wzniesień 123 m., przepustowość 2000 osób/godzinę,
- wyciąg talerzykowy o długości ok. 700 metrów, przepustowość ok. 800 osób/godzinę
- wyciąg talerzykowy o długości ok. 160 metrów (dla początkujących), przepustowość ok. 600 osób/godzinę

Trasy:
- jedna dla zaawansowanych (długość 760 m., szerokość od 30 do 150 m.)
- oraz dwie wzdłuż orczyków dla początkujących i średnio zaawansowanych

Ceny:
- kolej linowa: od 4 do 5 zł/wjazd
- „duży” orczyk: od 2,5 do 3 zł/wjazd
- „mały” orczyk: 1,5 zł/wjazd

Inne:
Trasy oświetlone, naśnieżane, ratrakowane. Obok wyciągu znajdują bezpłatne parkingi na ponad 500 samochodów. W dolnej części góry znajduje się restauracje i bar. Na miejscu znajdziemy również serwis i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. OSIR Góra Kamieńsk oferuje też pokoje noclegowe. Cena za pokój 4 osobowy to wydatek około 250 zł, a za 3 osobowy 200 zł.

Rioter