Piwniczna Zdrój, małopolskie

Deska i narty: Kokuszka

We wsi Kokuszka niespełna 3 km od rynku w Piwnicznej, jest niewielka stacja narciarska Kokuszka. Prawdopodobnie, to najbardziej przyjazna stacja w Beskidzie Sądeckim, a być może na całym Podhalu, dla rodzin z dziećmi.

Po bokach placu do nauki jazdy, umieszczone są dla dzieci dwa wyciągi: dywanowy i talerzykowy gdzie pod okiem instruktorów i jednego z rodziców maluchy mogą bezpiecznie stawiać pierwsze narciarskie kroki.
W tym czasie drugie z rodziców może spokojnie bez tłoku pojeździć na nartach - wyciąg orczykowy ok. 600 m., kilka tras zjazdowych o różnym stopniu trudności.
Około 300 m. poniżej stacji narciarskiej, już na terenie Piwnicznej jest ośrodek jazdy konnej - można zorganizować kulig lub wybrać się z przewodnikiem na górską wycieczkę na malownicze szlaki turystyczne.
Bardziej kochający motoryzację mogą wypożyczyć w Piwnicznej Kosarzyskach skutery śnieżne. Wprawdzie Kokuszka leży na uboczu, ale w tak bliskiej odległości od Piwnicznej, że ze zorganizowaniem wypoczynku nie ma problemów.
Można wybrać się do Wierchomli - 15 km., Krynicy - 40 km, Starego Sącza - 15 km., a przejście graniczne w Piwnicznej zachęca do odwiedzenia Słowackich wyciągów w Litmanowej, jaskini Bielańskiej czy zamku Lubomirskich w Starej Lubowni.
Zapraszamy do odwiedzania Ziemi Sądeckiej a w szczególności Piwnicznej, bo zimą jest to kraina dobrych stacji narciarskich, a latem przepięknych szlaków turystycznych.
Autor: 38ka793 - www.piwniczna.agrowakacje.pl, ”Wypoczynek - Piwniczna - Piękna – Magiczna”

Informacje:

Adres:
33-350 Piwniczna, Kokuszka 2

Telefon:
0-608 118 397, (18) 208-42-70

WWW/e-mail:
www.kokuszka-ski.pl, kokuszka@nazwa.pl
Wyciąg: 1 orczykowy, 1 talerzykowy, 1 dywanowy

Przepustowość:
ok. 1000 osób/godzinę.

Trasa:
dla początkujący i lekko wprawionych, o długość 600 m. i szerokości 70 m.

Cena:
2 zł/zjazd, 40 zł/karnet całodniowy (dostępne są też godzinne karnety)

Inne:
Trasy oświetlone, naśnieżane i ratrakowana. Obok wyciągu znajduje się bezpłatny parking. Na miejscu znajdziemy też miejsce na ognisko oraz punkt gastronomiczny.

38ka793