Zgierz, łódzkie

Park linowy

Sporo atrakcji linowych, 10 metrów nad ziemią, to kolejny pomysł na atrakcyjny wypad. Tym razem propozycja padła na park linowy położony w centrum Zgierza (koło Łodzi). W parku znajdują się 3 trasy, 49 atrakcji, w sumie 523 metrów wiszących atrakcji.

Park linowy – informacje

Park linowy w Zgierzu to Jeden z nielicznych „małpich gajów” położonych w centralnej Polsce. Wybudowany został w maju 2009 roku. Jak zapewnia Zgierski MOSIR, park spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa wymagane dla tego typu obiektów.
W parku znajdziemy trzy trasy: jedna dla dzieci, oraz dwie dla osób starszych (średniozaawansowane). Najłatwiejsza trasa oznaczona jako „zielona” ma około 3 metry wysokości, natomiast trasa „czerwona” dla zaawansowanych wisi 10 metrów nad ziemią.
Wszystkie trasy liczą w sumie 49 atrakcji. Najdłuższy zjazd mierzy prawie 100 metrów.
W parku znajdziemy drewniane kładki, wiszące liny, pajęczyny, małą ściankę wspinaczkową zawieszoną między drzewami oraz liczne trasy zjazdowe (pomiędzy drzewami).
Park przeznaczony jest dla osób o wzroście minimum 165 cm, dodatkowo najmłodsi muszą posiadać pisemną zgodę rodziców (najlepiej jednak aby przybyli z opiekunami).
Wszystkie zabawy odbywają się pod okiem instruktorów, a każdy uczestnik zostaje wyposażony w uprząż i stosowny do rozmiaru głowy kask. Na wysokość można dopiero wejść po przeszkoleniu odbywającym się na starcie trasy.
Niestety w samym parku panuje chaos komunikacyjny. Odniosłem też wrażenie, że większość obsługi chyba pracuje tam za karę, a na uprząż czekałem prawie godzinę, pomimo, że byłem pierwszy w 10 osobowej kolejce. Fatalny początek.

Godziny otwarcia i ceny

Zgierski park linowy czynny jest:
- od poniedziałku do piątku - od godziny 14 do 20
- w soboty niedziele i święta – od godziny 11 do 20

Ceny atrakcji rozpoczynają się od 10 zł za trasę zieloną a kończą na 35 zł za wszystkie trasy. Dla dzieci, młodzieży szkolnej i studentów do 25 roku życia, przewidziane są zniżki 50%.
Za dopłatą istnieje możliwość przejścia trasy z opiekunem lub instruktorem.

Okolice parku

W okolicy parku znajduje się staw na którym można popływać na wypożyczonych rowerkach, czy kajakach. Również tuż obok znajduje się zaplecze małej gastronomi, gdzie można pokonać głód za pomocą grillowanej kiełbasy, szaszłyków, czy innego szybkiego posiłku. Tuż obok punktów gastronomicznych znajdują się stoliki i ławki przy których można ugasić pragnienie.

Rioter