Inwałd, małopolskie

Park Miniatur „Świat Marzeń”

Podróże po świecie, odkrywanie ciekawych zakątków świata i ich zabytków a jednocześnie dobra zabawa to marzenie wielu osób. Nie trzeba daleko jechać by je spełnić. W Inwałdzie (województwo małopolskie), niewielkiej miejscowości położonej w odległości 10 km od Wadowic w stronę Bielska, znajduje się Park Miniatur „Świat Marzeń”.

Wielkie otwarcie miało miejsce 19 maja 2007 r. W Parku Miniatur można podziwiać modele najsławniejszych cudów architektonicznych z całego świata, między innymi takie budowle jak: Świątynię Akropolu, Coloseum, Krzywą Wieżę w Pizie, Bazylikę Św. Piotra, Statuę Wolności, Mur Chiński, Wieżę Eiffla, Łuk Tryumfalny, Big Bena, Sfinksa, Biały Dom.
Wszystkie miniatury (z wyjątkiem rzymskiej Bazyliki św. Piotra) zostały zbudowane w skali 1:25. Zastosowanie jednej skali pozwala na porównanie wielkości poszczególnych obiektów.

Każdego roku powstają nowe, coraz efektowniejsze budowle.

Park Miniatur „Świat Marzeń” usytuowany jest na powierzchni 45.000 m2. Na terenie Parku można nie tylko chłonąć wiedzę i podziwiać miniatury architektoniczne. Park zapewnia również doskonałą zabawę w Zielonym Labiryncie, Mini Lunaparku, Egipt Horror Show, Kinie 5D, Pirat Show, Symulatorze. Odwiedzając Park koniecznie trzeba spróbować przysmaków kulinarnych.

Park Miniatur czynny jest cały rok.

Czas spędzony w parku to nie tylko nauka ale także relaks i odpoczynek w otoczeniu imponującej architektury ogrodowej i przepięknych kompozycji kwiatowych. W Parku znajduje się również wiele punktów gastronomicznych i pamiątkowych.

AgaJura