Bielsko Biała, śląskie

Z dzieckiem na minigolfa

Ciekawym pomysłem na rozrywkę na świeżym powietrzu jest gra w minigolfa na bielskich Błoniach. Atrakcja przeznaczona jest głównie dla rodzin z dziećmi, aczkolwiek na polu często gości też starsza młodzież, ciesząca się z zabawy tak samo jak dzieci. Nic w tym dziwnego, gdyż na polu znajduje się 18 dołków z przeszkodami.

Pole do minigolfa na bielskich Błoniach powstało w 2009 roku i od razu wywołało ogromne zainteresowanie wśród bielszczan. Ten ekskluzywny sport znany głównie z telewizji, teraz stał się dostępny dla każdego. Wystarczy bezdeszczowa pogoda i odrobina chęci.

Na polu znajdziemy 18 stanowisk do gry. Każde z nich to tor przeszkód zakończony dołkiem. Każda gra polega na przejściu wszystkich torów, które urozmaicone są różnymi przeszkodami. Dzięki przeszkodom gra jest bardziej atrakcyjną. Obok stanowisk do gry znajdują się ławeczki, na których spokojnie można czekać na swoją kolejność. Również można odpocząć w specjalnie przygotowanej do tego altance.

Celem gracza jest wbicie piłki do każdego z dołków. Wygrywa ten który zdobędzie jak największą ilość dołków przy jak najmniejszej liczbie uderzeń.

Ceny i godziny otwarcia

Cena za wstęp na pole od osoby, bez względu na długość spędzonego czasu, zaczyna się od 7 zł (bilet ulgowy w tygodniu), a kończy na 12 zł (bilet normalny w weekendy i święta). W cenę wliczono wypożyczenie kijów, piłeczek oraz tabelę punktową.

Atrakcja czynna jest codziennie w godzinach od 11 do-20 (w tygodniu), a w weekendy i święta już do 10 do 21.

Rioter